MERAM GÖDENE EVLERİ’NİN TEMELİ ATILDI

MERAM GÖDENE EVLERİ’NİN TEMELİ ATILDI

Meram’ın yaşadığı tarihi değişim ve dönüşüm sürecinde bir eşik daha geçildi. Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Gödene Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Örnek hizmetler, sorunlara neşter vuran çalışmalar ve projelerle hemşehrilerinin karşısında olmaktan gurur, onur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Azim, gayret ve fedakarlıklarla yapılanların nihayetinde Meram, gümbür gümbür bir değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor” diye konuştu.

Meram'ın Büyük Konut Hamlesi'nde bir eşik daha geçildi. Meram Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi'nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Törene, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Ali İmran Arıtan, Karatay Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Ünlü, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık, Meram Belediye Meclisi Üyeleri, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “İCRAATLARIMIZ, HİZMETLERİMİZ VE PROJELERİMİZLE HEMŞEHRİLERİMİN KARŞISINDA OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK VE ONUR DUYUYORUM”

 

Törenin açılış konuşmasında dört yıla yaklaşan hizmet serüveninde Meram’ın yaşadığı değişim ve dönüşüm süreci hakkında kısa bir bilgi veren Meram Başkanı Mustafa Kavuş, hizmetlerini büyük bir özveri, gayret ve heyecanla sürdürdüklerinin altını çizdi. İlçenin bu süreci, bir tarafta atılan temeller, diğer tarafta tamamlanan hizmetler, başlatılan projeler, kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına uzak mahallelerden merkeze her Meramlı için hemen hemen her alanda yürüttükleri projelerle yaşadığını ifade eden Başkan Kavuş, “Türkiye’ye örnek fiziki yatırımlarımız, eğitim, sağlık, tarım, sosyal ve spor alanındaki projelerimiz ve desteklerimiz ile burada saymakta zorlanacağım onlarca yatırım, proje, icraatla bugün sizlerin ve hemşehrilerimizin karşısında olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM YAŞADIĞI GÜMBÜR GÜMBÜR BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM SÜRECİ İLE BİR ŞANTİYE GÖRÜNTÜSÜ VERİYOR” 

  

Tüm bunların özelde Meram’ın modern ve müreffeh bir hayata kavuşması adına, genelde de ‘Türkiye Yüzyılı Vizyonuna’ Meram’dan verilen destek çalışmaları olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hizmetlerimizin bir kısmı tamamen bizim tarafımızdan yapılıyor, bir kısmını da Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Bakanlığımız başta olmak üzere diğer bakanlıklarla beraber yürütüyoruz. Hepsinin ortak tarafı ise her bir yatırımın her bir projenin ve her bir temelin yarının modern, müreffeh, Meram’ına aralanan birer kapı olması. Tüm bu yatırımların bize anlattığı şey ise; Meram öyle sessiz sedasız değil, gümbür gümbür bir değişim ve dönüşüm süreci yaşadığıdır. Meram, yarınlar için bugünden, kelimenin tam anlamıyla bir şantiye görüntüsü veriyor.” 

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “GÖDENE EVLERİ İLE BÖLGEDE YENİ BİR YAŞAM ALANI DOĞUYOR”

 

Meram Belediyesi öncülüğünde başlayan Büyük Konut Hamlesi’nin 9. ayağında 2022 yılını da Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi ile kapattıklarını ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle tamamladı; “Meram’a ve Meramlılara özel olarak hayata geçen Gödene Evleri’nde de, tıpkı diğerlerinde olduğu gibi sadece dört duvardan ibaret evler üretilmeyecek, huzurla yaşanılacak yuvalar, sosyal alanlarıyla bölgede yeni bir yaşam alanı doğacak inşallah. Bu rakam bile başlı başına verilen emeklerin, yoğun çabalarımızın ve yakalanan başarının bir göstergesidir. Allah mahcup etmesin, kazasız belasız tamamlamayı ve hemşehrilerimizin sağlıcakla oturduklarını görmeyi de nasip etsin.”


Konumumuz

İletişim Bilgileri

İletişim formu aracılığıyla bizlere istek ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

  • Telefon

    0 332 4100110

  • Adres

    Gödene Mahallesi 17327 Sokak No:5 Meram/Konya

  • EMAIL

    meramgodeneevleri@gmail.com