MERAM GÖDENE EVLERİ HAKKINDA

Meram Belediyesi’nin ilçe genelinde yürüttüğü Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında kurulmasına öncülük ettiği Meram Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi Gödene Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Hanedan Caddesi üzerinde inşa edilecek Meram Gödene Evleri, Hatıp Caddesi’ne yakın bir lokasyonda yer alırken toplamda 23 bin m² arsa alanına sahiptir. Tek parselde zemin + 5 kattan 12 blokta 276 daire olarak inşa edilecek ve 176 daire için üyelik alınacaktır.


6 bin m² sosyal yaşam alanı içerisinde yeşil alan, çocuk oyun alanları, spor alanları ve yürüyüş yolları ile site sakinlerine ferah ve konforlu bir yaşam sunacak olan projede her daire için 1 adet kapalı otopark yapılacaktır.


Projede yer alacak yaklaşık 2089 m² ticari alanlar, site sakinlerinin yanı sıra yakın çevredeki mahallelilerin de ihtiyaçlarını karşılayacak ve bölgeye ayrıca değer katacak.


Meram Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde tek tipte 2+1 daireler bulunacaktır.Meram Gödene Evleri Kooperatifi tüzel kişiliğe sahip yapı kooperatifi olarak kurulmuştur. Müteahhitlik firmaları gibi sabit fiyat ve ödeme planına göre taksitli daire satışı yapan bir tüzel kişilik olmayıp kooperatife üye olanların ödeyeceği peşinat ve aylık aidatlar ile konutlar yapılacaktır. Peyder pey tamamlanacak olan daireler kura çekilişi ile belirlenecek üyelere teslim edilecek ve dairesine oturan üyeler de diğer üyeler gibi aidat ödemeye devam edecektir. Sadece belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerde değil tüm yapı kooperatif sistemlerinde işleyiş bu şekildedir. Kooperatif sistemlerinde aidat artışlarını genel kurullarda üyeler kendileri belirlemektedir. Bu genel kurullarda belirlenecek aidat artışları ve inşaat maliyetlerine göre dairelerin imalat ve teslimatları süreleri değişkenlik gösterecektir. Buna bağlı olarak da kooperatifin bitiş tarihi hakkında kesin bir süre vermek, tüm kooperatiflerde olduğu gibi Meram Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nde de mümkün değildir.


Meram Gödene Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin kurulumuna öncülük eden Meram Belediyesi’nin inşaatların yapımı konusunda kooperatife her hangi bir finansal kaynak aktarımı söz konusu değildir. Kooperatif kendi üyelerinden toplayacağı aidatlar ile inşaatları tamamlayacaktır.

MERAM GÖDENE EVLERİ HAKKINDA

Konumumuz

İletişim Bilgileri

İletişim formu aracılığıyla bizlere istek ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

  • Telefon

    0 332 4100110

  • Adres

    Gödene Mahallesi 17327 Sokak No:5 Meram/Konya

  • EMAIL

    meramgodeneevleri@gmail.com